Lai izdrukātu šo rakstu, savā browserī izvēlieties File -> Print, nospiediet uz ikonas print, vai arī, ja sanāk, spiediet šeit.
Šī raksta on-line (oriģinālā:) versija atrodama pēc adreses http:///?id=12386287, no kurienes arī šī izdruka ir nākusi.
Jebkura neautorizēta (bez autora piekrišanas) šī materiāla izmantošana var viest bēdīgas sekas. To darīt vienkārši nedrīkst.

Alcatel – karalis miris, lai dzīvo karalis!
Kuģis (kugis@cietnis.lv) @ 2004-04-27 22:02:00


Visai bēdīgas, bet taču tajā pašā laikā optimistiskas ziņas parādījušās sakarā ar kompānijas Alcatel mobilo telefonu ražotni. Tomēr nesteigsimies notikumiem pa priekšu un vispirms atskatīsimies uz mobilo telefonu tirgu neseno pagātni.
Kā mēs visi lieliski atceramies 90o gadu nogalē mobilā komunikācija sāka savu uzvaru gājienu visā pasaulē – arī pie mums. Toreiz jebkura jauna telefona parādīšanās bija Notikums un cilvēks, kas bija iegādājies savā īpašumā tika uzskatīts par īpaši situētu pilsoni. Mobilais telefons maksāja daudz, bet tarifi bija tādi, ka runāt gribējās ļoti maz. Bija daudzas mobilo telefonu kompānijas, kas aktīvi darbojās šajā jomā un vairums no tiem pastāv arvien – Motorola, Nokia, Sagem, Ericsson, Alcatel. Nebūtībā un aizmirstībā aizgājušas tāda lieliskas firmas kā Benefon (vairs nenodarbojas ar mobilajiem telefoniem), Bosch (arī vairs nedarbojas šajā jomā, jo tika pārdota Siemens). Tirgus bija ārkārtīgi interesants – katrā jaunā modelī bija kaut kas jauns un interesants – pilnīgs pretstats mūsdienām, kad principā ir funkciju kopums, kas tiek iebūvēts vai netiek, lai pakļautos noteiktas mērķauditorijas vajadzībām. Būtībā šodien mobilo telefonu tirgū notiek cīņa ar mārketinga līdzekļiem un aparātu dizainu. Lūk, šeit mēs nonākam līdz Alcatel.

Kompānijas Alcatel mobile telefoni vēl pirms pāris gadiem tika uzskatīti un pat bija konkurētspējīgi dēļ savas neierastās uzbūves, citādākas domāšanas un savdabīgā dizaina. Tomēr pēdējos gados mobilo telefonu industrija piedzīvoja lielu izrāvienu – tika ieviesta datu pārraide kaut ne cik pienācīgā ātrumā, polifonija, krāsainie ekrāni, kā arī digitālās kameras un šeit Eiropas tirgū parādījās tādas kompānijas kā Samsung, kā arī Sony Ericsson (runa ir par pēdējo gadu gan), kam pieredze un domāšanas ļauj veidot atbilstošus lietotāju prasībām telefonus. Diemžēl, šajā konkurencē kāds bija uzvarētājs un kāds zaudētājs.

Tieši tāpēc Alcatel pēc vairāk neveiksmīgiem kvartāliem ir atmetis cerību uz mobilo telefonu ražošanas daļas atdzimšanu un likvidējis šādu nodaļu. Taču. Sadarbībā ar mazpazīstamo kompāniju TCL Mobile, kuras pirmsākumi meklējami visuvarenajā Ķīnā izveidojusi jaunu firmu – TCL Alcatel, kur TCL pieder 55%, bet Alcatel 45% no akcijām.
TCL Alcatel cer izmantot abu kompāniju iepriekšējo pieredzi – TCL „izklaides” domāšanu, bet no Alcatel tehnoloģisko bāzi.

Vēl tikai atliek piezīmēt, ka kompānija Alcatel būtībā šis notikums neietekmēs ļoti stipri – līdz šim mobilo telefonu pārdošana nesa tikai 5% no kopējās peļņas un jau ilgu laiku tika meklēts ceļš, lai „tiktu vaļā” no šīs struktūrvienības.Jaunus telefonus zem TCL Alcatel nosaukuma mums ir cerība ieraudzīt ne ātrāk par 2006.gadu.

« Atpakaļ uz rakstu