Lai izdrukātu šo rakstu, savā browserī izvēlieties File -> Print, nospiediet uz ikonas print, vai arī, ja sanāk, spiediet šeit.
Šī raksta on-line (oriģinālā:) versija atrodama pēc adreses http:///?id=12389063, no kurienes arī šī izdruka ir nākusi.
Jebkura neautorizēta (bez autora piekrišanas) šī materiāla izmantošana var viest bēdīgas sekas. To darīt vienkārši nedrīkst.

ASV armijā ieviesti ierobežojumi mobilo telefonu īpašniekiem
Kuģis (kugis@cietnis.lv) @ 2004-05-25 15:45:00


Droši vien cietnis.lv lasītāji ir dzirdējuši par pēdējā laika lielāko skandālu, kas noticis pateicoties vairāku ASV armijas kareivju neiecietībai, barbariskumam un kam tik vēl ne – runa ir par Irākas cietumos notikušo apcietināto pilsoņu pazemošanu. Tomēr neturpināsim šo ziņu politiskā gaismā, bet gan tehniskā.

Kā zināms, pazemošanas fakti kļuva publiskoti ar vairāku fotogrāfiju palīdzību, kas nonāca pasaules mēdiju rokās. Pēc iegūto attēlu kvalitātes bija uzreiz skaidrs, ka bildēts vai nu ar ļoti zemas kvalitātes digitālo kameru vai arī mobilo telefonu, kurā iebūvēta digitālā kamera. Šī iemesla dēļ ASV aizsardzības ministrs Donalds Ramsfelds izdevis pavēli, kas aizliedz turpmāk visiem ASV karavīriem izmantot mobilos telefonus ar iebūvētajām digitālajam kamerām. Mērķis ir, protams, nepieļaut turpmāk šādas nevēlamas informācijas noplūdi.

Starp citu, zinot, ka daudzi cietnis.lv lasītāji strādā dažādās tiesībsargājošās struktūrās (vismaz IP par to liecina;-)), būtu interesanti uzzināt vai arī pie mums ir kādi ierobežojumi mobilo telefonu ar digitālo kameru lietošanai. Anonimitāti garantējam;)

« Atpakaļ uz rakstu