Lai izdrukātu šo rakstu, savā browserī izvēlieties File -> Print, nospiediet uz ikonas print, vai arī, ja sanāk, spiediet šeit.
Šī raksta on-line (oriģinālā:) versija atrodama pēc adreses http:///?id=12397458, no kurienes arī šī izdruka ir nākusi.
Jebkura neautorizēta (bez autora piekrišanas) šī materiāla izmantošana var viest bēdīgas sekas. To darīt vienkārši nedrīkst.

Nedaudz par Windows XP SP2
John Doe (latven@inbox.lv) @ 2004-09-08 09:29:00   Kā jau zināms, Microsoft jau kādu laiciņu atpakaļ izlaida jaunu Secvice Pack 2, kas paredzēta Windows XP oprētājsistēmai. Kādu laiciņu nogaidīju, izmēģināju SP2 uzlikt uz citu lietotāju darbstacijām (nu tāds es esmu :). Līdz šim neesmu novērojis nevienu sliktu parādību uz minētām darstacijām un liekas, ka tās pat palikušas ašākas. Drošības pēc papētīju netu, ko par to domā arī citi. Vienu visai interesantu testu ir veikuši HardCOREware autori. Iesaku papētīt.
  • Performance is for the most part identical to SP1, except in a few cases. In those cases, SP2 was actually faster! There were only one or two instances where SP1 was faster, and that was by the slimmest of margins.
    What surprized me was how much gaming performance was increased by upgrading to SP2 and DirectX 9c! I was NOT expecting this, especially on the midrange x600 XT card we used for testing. Nonetheless, most games do benefit from the upgrade.
    So with all the new security patches and features, and mostly increased performance, you have no reason NOT to install SP2.

   Respektīvi, pēc testu rezultātiem, Windows XP veiktspēja ne tikai nesamazinoties, bet pat palielinoties. Īpašs veiktspējas palielinājums esot spēlēm, lietojot SP2 komplektācijā ar DirectX 9c (spēlēm kas to izmanto, protams).
   Vēl nesen dzirdēju baumas par to, ka Windows XP SP2 neesot īsti savietojams ar AMD64 procesoriem. Palasot Microsoft Knownledge base var atrast, ka instalējot SP2 uz darbstaciju, kas tiek darbināta ar AMD 64-bitu procesoru, darbstacija varot pārstartēties laiku pa laikam. Turpat arī norādīts risinājums minētai problēmai. Tātad, tur kur ir risinājums nav īsti problēmas.

AMDzone viens no autoriem, tāpat, apgalvo, lai arī pārstartēšanās iespēja pastāvot, uzstādot SP2 uz divām AMD64-bitu darbstacijām, problēmas neesot novērotas, pat neveicot nekādas papildus darbības.
  • Apparently it can cause reboots. I've installed on two AMD64 boxes with no issues.

   Secinājums - lai arī novērotas nelielas problēmas, Windows XP Service Pack 2 drošības labojumi vien ir tā vērti, lai tos izmantotu - vismaz es to darīšu. Ja kāds ir sīkāk darbojies - padalieties pieredzē komentāros.

« Atpakaļ uz rakstu