Lai izdrukātu šo rakstu, savā browserī izvēlieties File -> Print, nospiediet uz ikonas print, vai arī, ja sanāk, spiediet šeit.
Šī raksta on-line (oriģinālā:) versija atrodama pēc adreses http:///?id=1889072, no kurienes arī šī izdruka ir nākusi.
Jebkura neautorizēta (bez autora piekrišanas) šī materiāla izmantošana var viest bēdīgas sekas. To darīt vienkārši nedrīkst.

Pulkstenis un radiācija
Kuģis (kugis@cietnis.lv) @ 2003-01-05 01:21:00


Šveices kompānija VigiWATCH uzsākusi tāda paša nosaukuma mehāniskā pulksteņa pārdošana. Pēc skata ierindas rokas pulkstenis, kas uz pārējo fona diez vai izceļas, taču ir ievērojams ar iebūvēto radiācijas detektoru.

Vispirms par pulksteņa laikrāža iespējām – spējīgs strādāt -20/+50 grādos pēc Celsija, 100 metru dziļumā zem ūdens. Baterija nodrošina darbību gada ilgumā. Pulkstenis kvarca.
Savukārt radiāciju tas spējīgs izmērīt no 0.00001mSv/h (milizīverti) līdz pat 4.0000 mSv. Ja nemaldos, tad cilvēkam bīstamā robeža ir viens milizīverts stundā. Ražotājs pieļauj mērījuma kļūdas +/- 25% robežās. Iespējams uzstādīt detektoram signāla padošanu pie noteikta milizīvertu līmeņa.

VigiWATCH pašlaik tiek piedāvāts par 1100$ (nepieskaitot nodokļus) un to iespējams pasūtīt tikai internetā – parastos veikalos to nav paredzēts pārdot, jo lielākai daļai pircēju šāds specifisks produkts varētu neinteresēt. Savukārt specdienestiem šāds pulkstenis būtu ļoti pat noderīgs. Iespējams, ka profesionālākiem aparātiem mērījuma precizitāte ir augstāka, taču arī cena ir ievērojami augstāka.

« Atpakaļ uz rakstu