Lai izdrukātu šo rakstu, savā browserī izvēlieties File -> Print, nospiediet uz ikonas print, vai arī, ja sanāk, spiediet šeit.
Šī raksta on-line (oriģinālā:) versija atrodama pēc adreses http:///?id=1891717, no kurienes arī šī izdruka ir nākusi.
Jebkura neautorizēta (bez autora piekrišanas) šī materiāla izmantošana var viest bēdīgas sekas. To darīt vienkārši nedrīkst.

Vēl nedaudz par Segway...
John Doe (latven@inbox.lv) @ 2003-01-22 09:00:00


   Ir jau daudz runāts par šo izgudrojumu un arī cietnī esam centušies sekot tam līdz. Tas sākās ar kādu izgudrojumu, kas itkā jau bija izgudrots agrāk un kam ir arī savi trūkumi. Pavisam nesen parādījusies jauna ziņa, kas Segway paceļ pavisam citā gaismā, proti, Segway Human Transporter tiek aizliegts lietošanai Kalifornijas štata Sanfrancisko ielu ietvēs. Aizliegums tiek pamatots ar to, ka šāds "divu riteņu brīnums" radīs pārāk lielas problēmas Sanfrancisko ielās un valdība nav gatava tās risināt. Respektīvi - neviens negrib uzņemties atbildību par sekām, tapēc to labāk aizliegt.

   Kā stāsta Compulenta.ru, jau ilgu laiku daudzas gājēju tiesību aizsardzības grupas ir kritizējušas Segway. Kā pamatojums kritikai esot Segway spēja uzņemt ātrumu līdz pat 20 km/h un tā kopējo svaru apmēram 31.3 Kg. Avārijas gadījumā varot ciest ne tikai pats Segway pilots, bet arī gājēji. Turklāt šie transportlīdzekļi nav aprīkoti ar attiecīgiem drošības līdzekļiem un dažāda veida neveiksmes ir notikušas jau izmēģinājuma laikā.

   Kā jau minēts, aizliegums stāsies spēkā pagaidām tikai viena štata vienā pilsētā - Sanfrancisko, taču šis lēmums ir pamudinājis daudzas citas Kalifornijas pilsētas pārskatīt lēmumu par Segway lietošanu pilsētu ielās. Illinoisas štata likumi paredz, ka ar Segway Human Transporter drīkst pārvietoties pilsētās, "kur tas ir atļauts". Pavisam otrādi likumi ir pārējos ASV štatos. Tie nosaka, ka ar Segway Human Transporter ir atļauts pārvietoties, "ja to neaizliedz pilsētas likumi". Interesanti, protams, bet liekas, ka kādreizējā sensācija sāk lēnām zaudēt savu uzticību un lietderību, tādējādi lēnām pazūdot starp visiem citiem izgudrojumu kalniem.

« Atpakaļ uz rakstu