|
Lai izdrukātu šo rakstu, savā browserī izvēlieties File -> Print, nospiediet uz ikonas print, vai arī, ja sanāk, spiediet šeit.
Šī raksta on-line (oriģinālā:) versija atrodama pēc adreses http://www.cietnis.lv/?id=1865479, no kurienes arī šī izdruka ir nākusi. Jebkura neautorizēta (bez autora piekrišanas) šī materiāla izmantošana var viest bēdīgas sekas. To darīt vienkārši nedrīkst. Samsung Syncmaster 152T apskats Varu saderēt, ka tieši pašlaik jūs lasāt šīs rindiņas pavērsuši savu skatu monitorā tieši monitori ir tas vidutājs starp lietotāju un pašu datoru. Ar monitora palīdzību mēs varam ieraudzīt rezultātus tam, kas notiek datora korpusa iekšienē sarežģītie skaitļojumi pārtop vizuāli baudāmos rezultātos, gaužām neinteresantie herci, grauda izmēri, kas uz papīra ir ļoti garlaicīgi, dzīvē pārtop par medu mūsu acīm vai arī nakts šausmām, ja monitors ir zemas kvalitātes.Visi monitori nekādā gadījumā nav vienādi vieni ir lielāki, otri ir mazāki, vienam grauda izmērs ir 0,24 mm, citam tas ir 0,27 mm liels. Tāpat, cerams, mēs visi zinām, ka kopš neseniem laikiem monitorus iedala divās principiāli atšķirīgās grupās parastie monitori ar kineskopiem un šķidro kristālu monitoros (LCD Liquid Crystal Display). Šodien mēs neizvērtēsim, kurš no monitoru tipiem ir labākais tas ir vesels materiāls garam jo garam romānam ar mīlestību, traģēdiju utt:). Savukārt, ja vēlaties sīkāk iepazīties ar to kā strādā šķidro kristālu monitori, variet doties uz attiecīgo How Stuff Works rakstu Samsung klusais gigants Mūsu šodienas stāsta galvenais varonis ir LCD monitors no tādas megakompānijas kā Samsung un konkrēti SyncMaster 152T displejs, kurš Latvijas tirgū ir pavisam jauns produkts. Uzreiz jāmin, ka kompānijai Samsung Latvijā ir sava pārstāvniecība, kas protams stimulē produktu popularitāte var veikt mārketinga pasākumus ņemot vērā vietējo pircēju vēlmes, nodrošināt garantijas apkalpošanu vairākums produktiem uz vietas un, kas pats interesantākais piedāvāt jaunākos produktus ievērojami ātrāk nekā tie nonāks tirgū caur kādu citu valsti.Vai jūs zinājāt ka tieši kompānijai Samsung pieder monitoru tirgu lielākā daļa runa neiet tikai par tiem monitoriem, ko redzam veikalu plauktos Samsung ražo arī tā saucamos OEM monitorus priekš lielajiem brendiem tiek izstrādāts monitors ar atrunātu dizainu un šim monitoram virsū tiek uzlīmēta brenda logotips HP, Compaq, IBM utt. Tāpat kompānijai pieder ļoti liela daļa displeju tirgus, kas paredzēti izmantošanai mobilajos telefonos un jāatzīmē, ka šim tirgum ir tendence pieaugt mobilo telefonu izplatība pieaug. Taču atgriezīsimies pie mūsu varoņa Syncmaster 152T. Šo monitoru apskatam mums laipni piedāvāja Liepājas Datoru Centrs Izskats Samsung izstrādājot (varbūt pasūtot to kaut kāda specializētā dizaina birojā) monitora izskatu ir piegājusi lietai ar visu nopietnību noformēts Syncmaster 152T patiesi jauki un ārkārtīgi stilīgi. Varam pat pievērt acis uz to, ka kārtējo reizi korpusa noformējuma izmantota tumši sudrabainā krāsa (tāda sajūta, ka citas krāsas izmantošana ir sliktais tonis dizaina jomā
) to kompensē it kā kautrīgais, bet tajā pašā laikā pamanāmais dizains. Monitora vadības taustiņi ir izveidoti un izvietoti tieši tā, lai lietotājam nebūtu nepieciešams atrauties no ekrāna, jo skatu piesaista kaut kādas citas detaļas ārpus ekrāna. Taustiņi ir noformēti spīdīgi sudrabainā krāsā un kaut arī izskatās neparocīgi dēļ sava šaurā izmēri, dzīvē tos lietot ir pietiekami ērti. Tāpat ļoti stilīgi noformēts displeja turētājs šoreiz dominē tumšāka krāsa un kopā ar sudrabaino krāsu tas izskatās skaisti.Jā, starp citu, monitors ir ne tikai smuks, bet arī aizņem ārkārtīgi maz vietas 34.67 cm augsts, 35.75 cm plats un 18 cm biezs jāņem vērā, ka runa iet par monitora stāvokli standarta stāvoklī piemēram, augstuma un biezuma rādītāji var mainīties pēc tā kādā pozīcijā monitors novietots. Savukārt pats displejs ir nieka 2 cm biezs! Sver Samsung Syncmaster 152T 2,9 kg bez barošanas bloka. Iespējas Ak jā, esam aizmirsuši pieminēt vienu galvenajiem šī monitora parametriem ekrāna izmērs ir 15 collas un tās šoreiz tik tiešām ir visas 15 collas, jo mēs visi zinām, ka, lai arī monitors skaitās, piemēram, 17 collu liels, tā redzamā virsma bieži vien ir nedaudz virs 16 collām un lietotājs jūtas nedaudz piekāsts. Savukārt LCD ļauj izmantot pilnīgi visu darba virsmu un neviens nejutīsies apdalīts ja 15 collas, tad 15 collas.Pie datora šis monitors var tikt pieslēgts vai nu izmantojot standarta VGA kabeli (analogais RGB) vai arī cipara kabeli (digital DVI). Diemžēl, videokarte (GeForce 4 MX 440) nebija aprīkota ar ciparu izeju, kā arī šis kabelis nemaz nav iekļauts un tas iegādājams atsevišķi tā kā novērtēt atšķirību starp analogu ieeju un digitālo mums nesanāca. Starp citu, ja kāds zinās pastāstīt atšķirības starp digitālo un analogo izeju būsim ārkārtīgi pateicīgi! Pieslēgšana pie datora norisēja ārkārtīgi vienkārši pārspraužam kabelīšus un viss. Windows 2000 automātiski atrod monitoru un tiek rādīta bilde ar maksimālo izšķirtspēju ko pieļauj Syncmaster 152T, kas starp citu ir 1024 x 768 @ 75 Hz. Teorētiski, vēl var arī uzstādīt komplektācijā iekļauto programmatūru, taču īpašu jēgas no viņas nav. Diemžēl dēļ laika trūkuma no spēlēm tika izmēģināts F1 simulators Grand Prix 4. Kaut arī pastāvīgi izmantoju kvalitatīvo Sony 21 G500 monitoru, man pat uz brītiņu šķita, ka Samsung produkts piedāvā daudz košāku attēlu. Īsāk sakot arī spēlējot iebildumu nebūs.
P.S. Displejā redzamās fotogrāfijas bildējis Varis Sants |