cietnījamajiem lasītājiem paredzētais cietnis
ZinasSpēlesWinampPopsciMobileFailiLinkiViedoklis
08:57 Par maziem zaļiem cilvēciņiem. Skatīt multenes... [www.greenman.ru]
13:15 Zvaigžņu karu jaunākā epizode sauksies Star Wars: Revenge of the Sith un noskatīties to varēsim 2005. gada maijā. [yahoo news]
14:51 No Ņujorkas uz Londonu 54 minūtēs. Tas viss ar vilcienu, kas pārvietosies ar ~8000 km/h ātrumu. Vai tas ir iespējams? [media.dsc.discovery.com]
14:15 Interneta "tētis" iecelts bruņinieku kārtā. [www.digitmag.co.uk]
13:59 Teorija par to, ka melnajā caurumā viss pazūd bez pēdām var izrādīties nepatiesa un 21. jūlijā Stephen Hawking centīsies to pierādīt. [new scientist]
[RSS]ADVANCED
asdasd

 Nav cepuminju, nav polla. [kāpēc?]
Floppy diskus...
 
  Izmantoju ikdienā   8% (46)
  Pa retam izmantoju   58% (352)
  Neizmantoju vispār   28% (170)
  Kas ir Floppy?   7% (41)
13 komentāri | visi citi...


Nimepäevalised on:
Rudolf, Ruudi, Ruut, Ralf, Rolf, Raul
Šiandien vardadieni švencia:
Vydmantas, Gaudvilė, Beata, Laima

 Hosted by DEAC
 Server by M79

  Aizsļæ½ti ziļæ½u par ļæ½o elļæ½to rakstu sev, savam draugam vai naidniekam Izdrukļæ½ ļæ½o nejegļæ½ pļæ½rkļæ½lo ziļæ½u uz sava exelentļæ½ printera Tev gan jau ka ir kaut kas piebilstams par ļæ½o megaziļæ½u (11)  

Visbeidzot Jūsu (varbūt ne tik ļoti, kā gribētos) iecienītais cietnis tiem, kurus tas varētu interesēt, piedāvā iespēju lasīt ziņu ievadus, izmantojot RSS. Tiem, kuri ir lietas kursā, kas šie ir par trīs burtiem un kāpēc neviens par tiem nekā nezin, pieraksta adresi - http://cietnis.lv/export/rss/. Pārējie lasa tālāk.

Strīdos starp RSS piekritējiem un tiem, kuri uzskata pretēji nu jau ir lauzts milzums šķēpu. Tieši tāpēc mēs izvairīsimies diskutēt par šīs tehnoloģijas nākotni, iespēju to integrēt ar iPod vai arī par to, kāpēc mēs neizstrādājam projektu, kurš pārsūta jaunumus īsziņu formātā uz mobilo tālruni.

 

 

Kas tad ir tas RSS?
Tas ir informācijas pasniegšanas veids. (Tiem, kas mīl piesieties pie vārdiem, iepriekšējais teikums jālasa savādāk: "Tas ir datu formāts.") Tas, ko Tu redzi savā pārlūkā, arī ir viens no informācijas pasniegšanas veidiem - HTML (vari XHTML - atkarībā no situācijas). WAPā, savukārt, tā pati informācija, kas ir redzama parastajā pārlūkā, tiek pasniegta mazliet formātā.
HTML ir formāts, kuru saprot pārlūks un prot attēlot Tev pieejamā veidā. WAPā, savukārt, Tu redzi to pašu informāciju, kura ir pasniegta mobilajam tālrunim saprotamā formātā.
Rupji runājot,  RSS ir formāts, kuru saprot specializētas programmas, kuras ir domātas, lai apkopotu vienuviet informāciju no dažādiem avotiem.

Izmantojot RSS, lietotājam ir iespēja faktiski, neatejot no kases (nedodoties uz katru weblapu atsevišķi), uzzināt, ka kādā no viņa iecienītajām saitēm ir parādījusies jauna informācija.

Un ko man ar to iesākt?
Pirmām kārtām, Tev ir jāapgādājas ar programmu, kura ir domāta tieši šiem mērķiem - informācijas apkopošanai. Minēšu tikai dažas:

Pilnīgāku sarakstu var atrast vecajā labajā Gūglē (piem.)
Lielākā daļa šo programmu ir intuitīvas un viegli saprotamas. Piemēram, apmēram šādi izskatīsies Cietņa RSS attēlojums programmā FeedDemon:

Cietnis.lv RSS attēlojums programmā FeedDemon.
Cietnis.lv RSS attēlojums programmā FeedDemon.

Lai Jūsu RSS lasītājā cietnis nemitinātos pilnīgā un absolūtā vientulībā, dažas RSS adreses var meklēt šajā vietā (uzspiežot uz kāda no kreisajā pusē redzamajiem resursiem, labajā pusē pie tā nosaukuma būs podziņa RSS, zem kuras tad arī būs atrodama RSS adrese).
Cerams, ka visas nepieciešamās zināšanas ir iegūtas. Tad nu - uz priekšu. Ja ne, tad komentāros gaidu jautājumus.

 
Atpakaļæ½ | Uz augļæ½u | Komentļæ½t (11)
 
Rakstu grupa:

 2004-04-20  18:20 - Cietņa RSS (11) Ziņas 
Prev: Viedoklis / IDE Hot-Swappable?
Next: Ziņas / Pieejams DVD sadzīves rakstītājs
© 2000-2021 Cietnis.lv.
c0ded by laacz
Hostingu piedāvā DEAC
Hardware piedāvā m79
php/mysql on redhat/apache
Statistika powered by counter.lv
Jebkuru materiālu pārpublicēšana vai izmantošana bez atsauces uz cietnis.lv
ir aizliegta. Izmantojot materiālus no cietnis.lv, pirms to darīt, ir nepieciešams
sazināties ar autoru un noskaidrot izmantošanas noteikumus.