 |
Ballerium |
Cik bieži, spēlējot kādu spēli, Jums ir gadījies, ka tiekat pārtraukti tieši spēles karstākajā momentā, kad katra sekunde ir uz skaitu. Tādos brīžos parasti vai nu atnāk draugs vai arī iezvanas telefons. Šajā brīdī tiek nospiesta pauze un, vēlāk turpinot spēli, ritms ir zaudēts un jau gandrīz uzvarētā misija ir jāsāk no sākuma...
Savdabīgu risinājumu dotajai problēmai ir izgudrojuši Izraēlas programmētāji un jau to veiksmīgi realizējuši kādā Online spēlē ar nosaukumu Ballerium. Sistēmas būtība ir sekojoša, spēles laikā visam spēles procesam seko savdabīga AI programmiņa, kas pēta spēlētāja spēlēšanas stilu - taktiku, uzbrukumus, utt. Kad pie spēlētāja ieradies viesis vai iezvanījies telefons, spēle tiek atstāta nevis pauzes režīmā, bet gan nodota minētā AI apgādībā, kas balstoties uz "redzēto" turpina spēli. Ja spēlētāja taktika jau no paša sākuma ir bijusi slikta, tad arī izskolotais spēlētājs to nespēs vērst pa labu. Lai arī izgudrojumu par lietderīgu nosaukt būtu grūti, ideja, jāatzīst, ir unikāla.
Sīkāk lasīt
BBC News
(angliski),
Xterra.ru
(krieviski).
Neskatoties uz ziņas virsrakstu, šis nebūs teksts par jaunāko Carl Zeiss optiku, bet gan par kādu Japānas kompāniju Iizuka Denki Kogyo, kura diez vai kādam no mums ir pazīstama. Kompānijas darbinieki izstrādājuši LCD monitoru un speciālas brilles tiem, kam ir ļoti svarīgi, lai ekrānā redzamo informāciju var ieraudzīt tikai tie, kam šī informācija ir jāierauga.
NewScientist
ziņo, ka kompānijas pārstāvji izdarījuši ļoti vienkāršu, bet tajā pašā laikā efektīvu soli - kā zināms jebkurā LCD monitorā ir iebūvēts polarizējošais filtrs bez kura nepieciešamā attēla vietā redzams balts fons ekrānā. Tad lūk, speciālisti vienkārši izsakoties izņēmuši šo filtru no ekrāna un iebūvējuši speciālās brillēs, kuras uzvelkot attiecīgi sāk palikt redzams attēls ekrānā. Sanāk, ka tam, kuram šadu brīnum-brillīšu nav, tas arī neko neredz.
Viss ir ļoti jauki un skaisti, taču zinātnieks vārdā Markus Kuhn no Mančesteras Universitātes paspēja paziņot, ka šī aizsardzība ir ļoti vienkārši apejama - ņemam parastās 3D brilles, kas tiek izsniegtas visos 3D kinoteātros un pagriežot galvu par 45° varam ieraudzīt visu, ko mums vajag ieraudzīt uz aizsargātā ekrāna. Tāpat iespējams aiztaisīt vienu aci šajās brillēs un tāpat viss kļūs redzams.
Neskatoties uz šo šaubīgo sistēmu iespējams iegādāties par summu no 1600 līdz 2500$.

Saits
dpreview
publicējis pirmo informāciju par kompānijas Sony jaunāko digitālo kameru, kas ir loģiskais turpinājums ļoti populārajam modelim F707. Sony DSC-F717 ir 5 megapikseļu kamera ar ļoti plašām iespējām par kurām papildus variet izlasīt šajā
preview informācijā
- pārāk daudz gudru jēdzienu un ne visi ir saprotami, lai varētu pareizi iztulkot:)
Vēlējos vienīgi atzīmēt 5x opitsko palielinājumu ar Carl Zeiss optiku un USB 2.0 uzturēšanu.
Veikalos šai kamerai paredzēta nonākšana jau oktobrī par cenu apmēram 1000$. Par šīs kameras tuvāko konkurentu mēs varētu nosaukt Minolta Dimage 7i, kuras ne tikai parametri ir ļoti līdzīga Sony F717, bet arī cena, praktiski ir identiska.