Peripheral Enhancements Corporation uzsākusi jauna produkta tirdzniecību. Pēc izskata jaunums izskatās pēc parasta kancelejas piederuma - pildspalvas. Vienīgais, kas norāda uz pildspalvas
īpašo pildījumu ir DiskGO! logo uz tās. Pilspalvas augšējo galu iespējams noskrūvēt un tajā tad arī atrodams jauninājums - USB 2.0 flash disks. Visā visumā USB diska parametri maz atšķiras no sev līdzīgiem.
Lietotāja ērtībai tiek ražotas trīs veidu pildspalvas, kas aprīkotas ar 32MB, 128MB un 256MB atmiņas un to cenas ir attiecīgi 35$, 60$ un 85$.

Avots: 3DNews.ru
(Rus). Sīkāk:.Edgememory.com
(Eng).
Taivānas kompānija TUL, sākusi piedāvāt saviem pircējiem jaunu grafisko karti - X800 PRO Assassin Edition. Lai arī pašas grafiskās kartes parametri ne ar ko īpaši jaunu neizceļas, interesanti papildinājumi ir tieši kartes komplektācijā. Komplektā iekļauta soma, diski ar draiveriem un Cyberlink programmatūru (PowerDVD, PowerProducer, PowerDirector u.c.). Papildus pievienotas pārejas S-Video => RCA / DVI =>VGA, pagarinātāji S-Video / RCA, kā arī jaunā Hitmans: Contracts spēle. Īsts
geimeru komplekts.
Kartes parametri: 475/450 Mhz frekvence, 256 Мb GDDR3 tipa atmiņa, 256 bitu maģistrāle un D-Sub/DVI/TV izejas. Pārdošanā jaunums parādīsies jau maija beigās, lai gan cena vēl pašlaik nav zināma.


Avots: 3DNews.ru
(Rus).
Microsoft
nācis klajā ar visai savdabīgu paziņojumu par to, ka kompānijas speciālisti uzsākuši izmeklēšanu sakarā ar daudzo Windows produktu aktivizācijas kodu ģeneratoru parādīšanos. Atgādināsim, ka praktiski visos pēdējos Windows produktos ir iebūvēta aktivizācijas funkcija, kura nosūta programmas reģistrācijas datus, datora konfigurācijas parametrus kā rezultātā uz Microsoft servera tiek ģenerēts aktivizācijas kods un, lai attiecīgā programma varētu darboties veiksmīgi šī aktivizācija ir neizbēgama.
Nevienam nav noslēpums, ka pat nedaudz
pameklējot
internetā šādus aktivizācijas ģeneratorus vai sliktākajā gadījumā tās apiešanas programmas, tos var atrast diezgan kuplā skaitā. Lūk arī Microsoft nolēmusi tam pievērsties gan izdzēst šīs programmas, kas tiešā veidā kaitē kompānijas biznesam, gan atrast pašu programmu autorus un saukt tos pie atbildības tiesas priekšā. Tāpat kompānijas speciālisti paziņojuši, kas pēc aktivizācijas koda ir iespējams atšķirt vai programma ir aktivizēta likumīgā veidā vai arī ne īpaši un nereti, ka pirātisko versiju lietotāji prasa palīdzību no Microsoft atbalsta dienesta turpmāk nosaucot aktivizācijas kodu, operatori pārbaudīs koda patiesīgumu. Ja tas izrādīsies kreisais kods, tad tiks piefiksēts zvanītāja telefona numurs un ar viņu sazināsies.
Tādi, vienkārši, nežēlīgi, taču godīgi pīrādziņi. Mēs protams var kliegt par programmatūras cenām, kļūdām un iespējām, taču ir jāsaprot ja programma palīdz tev ikdienā pelnīt naudiņu vai mācīties, tad agrāk vai vēlāk būs nepieciešams samaksāt par šo programmu labāk agrāk, jo
BSA
arī nav mazie bērni un viņi savu darbiņu pieprot. Kaut arī metodes, kas tiek izmantotas ir ļoti strīdīgas...
Lai arī Microsoft lēmums būs sitiens daudziem lietotājiem pa kabatu, tas tomēr ir godīgs...

Domāju, ka ikviens no cietnis.lv lasītājiem pēdējā laikā ir pamanījis spama kārtējo uzplūdumu, kurā tiek piedāvāts vai nu palīdzēt kārtējam Nigērijas ģenerāļa dēlam, palielināt dzimumlocekļa garumu, iegādāties Viagra zāles un ko tik vēl ne. Jāatzīst, ka spameri spēj apiet daudzās apkarošanas programmas un cīnīties ar tiem katru dienu paliek grūtāk un grūtāk.
Tomēr ne viss tik vienkārši ir arī pašiem spameriem daudzi bezmaksas e-pasta servisa piedāvātāji likvidē ātri pastkastes no kuriem tiek sūtītas vēstules. Spameri izmanto robotus, kas paši māk atvērt jaunas pastkastes, savukārt servisa piedāvātāji sākuši izmantot sarežģītāku reģistrācijas procesu nepietiek ievadīt tikai savu vārdu un nospiest Submit bieži vien nepieciešams ierakstīt unikālu kodu, kurš tiek attēlots uz neliela laukumiņa, dažkārt fonts ir praktiski neizlasāms, kā arī fons nav vienveidīgs. Attiecīgi šo kodu atpazīt var tikai cilvēks.
Spameri izdomājuši kā apiet arī šo problēmu izmantojot vienu no interneta pamatakmeņiem pornogrāfija. Iedomāsimies kādu pornoresursu, kura saturam nepieciešams nokļūt tikai ievadot jau pieminēto kodu (tas tiek ar skriptu palīdzību paņemts no yahoo vai hotmail). Lietotājs neko nenojauzdams protams šo kodu ievada ar savām rociņām ij nenojaušot, ka viņš tikko ir atvēris jaunu e-pasta adresi, jo cits skripts pārsūta ievadītos datus atpakaļ uz yahoo vai hotmail un lieta darīta jauna e-pasta adrese atvērta un var atkal tikt sūtīts spams uz nebēdu. Protams, tas ir slikti, tomēr spameru izdoma ir apbrīnas vērta.
Starp citu, arī Latvijā tiek izmantoti šie kodi piemēram, Inbox.lv reģistrācijai vai arī īsziņu nosūtīšanai no LMT lapas. Protams mērķis ir tieši tas pats iegrožot vismaz kautkādā veidā apnicīgos spamerus.