08:57 Par maziem zaļiem cilvēciņiem. Skatīt multenes... [ www.greenman.ru] 13:15 Zvaigžņu karu jaunākā epizode sauksies Star Wars: Revenge of the Sith un noskatīties to varēsim 2005. gada maijā. [ yahoo news] 14:51 No Ņujorkas uz Londonu 54 minūtēs. Tas viss ar vilcienu, kas pārvietosies ar ~8000 km/h ātrumu. Vai tas ir iespējams? [ media.dsc.discovery.com] 14:15 Interneta "tētis" iecelts bruņinieku kārtā. [ www.digitmag.co.uk] 13:59 Teorija par to, ka melnajā caurumā viss pazūd bez pēdām var izrādīties nepatiesa un 21. jūlijā Stephen Hawking centīsies to pierādīt. [ new scientist]  |





Šodien vardadienas svin:
Zigmunds, Sigmunds, Zigismunds, Laris
Nimepaevalised on:
Mai, Maia, Maie, Maiu, Maaja
Šiandien vardadieni švencia:
Arvystas, Kantvydė, Juvenalis
|

 | melnais caurums? | NASA astronomi paziņojuši, ka viņi ir ievērojušu nelielu apvidu mūsu galaktikas - Piena Ceļa centrā, kur it kā esot melnais caurums, kura masa ir pielīdzināma apmēram 2,6 miljoniem mūsu Saules masām. Tas neesot pierādījums, ka melnie caurumi eksistē, bet tas ļauj apgāzt daudzas hipotēzes, kuras ir pret tāda tipa objektiem.
Fix [2001.Sep.10]: Sorry, bet toč nesekoju līdzi astronomijai ;) Labi, nevis ir pierādīta melno caurumu eksistence, bet vienkārši ir novērota melnā cauruma un neliela komsiska objekta satikšanās. Sorry again...
 |
Objekts ticis atrasts ar orbitālo rentgena teleskopu Chandra.
Šī vieta atrodas apmēram tajā vietā, kā arī ir to pašu izmēru, kādu teorētiķi bija gaidījuši tur sastapt. Šāda sakritība ir vai nu mežonīga sagadīšanās, vai arīdzan pierādījums tam, par ko ir sapņojušas vismaz divas zinātnieku paaudzes.
Šo objektu pamanīja pateicoties laimīgam gadījumam. Pāris minūšu laikā izstarojuma jauda palielinājās 45 reizes, tad desmit minūtēs samazinājās piecas reizes, pēcāk pāris stundu laikā paliekot atkal par normālu.
Lai arī, kas tipiski zinātniekiem, domas dalās, lielākā daļa pētnieku uzskata, ka šāds enerģijas daudzums varējis visticamākais, ka izdalīties melna cauruma un kāda kosmiskā objekta, kura masa ir salīdzināma ar vidējas komētas izmēriem, sadursmē.
Astronomu komanda izmantoja rentgena izstarojuma svārstības, lai aprēķinātu objekta aptuveno masu, zinot tā aizņemto telpu, kas nav lielāka par attālumu no Zemes līdz Saulei (au - astronomiskā vienība; Astronomic Unit)
Pēc zinātnieku vārdiem, šis ir unikāls gadījums, jo ir izdevies ievērot izstarojumu no objekta, kurš ir atradies vēl neredzēti tuvu Švarcfalda sfērai (šī sfēras iekšienē nokļūstot, nekāds starojums, pat gaisma, nespēj izlauzties no melnā cauruma pievilkšanas spēka).
Attēlā var aplūkot minēto izstarojuma avotu, kurš atrodās viducī un ir spilgtākais no visiem uz bildes ;)
Prev: Faili / DivX Bitrate Kalkulators Next: Faili / Kā novākt nost DirectX 8.1 versiju no sava PC
|
|