cietnījamajiem lasītājiem paredzētais cietnis
ZinasSpēlesWinampPopsciMobileFailiLinkiViedoklis
08:57 Par maziem zaļiem cilvēciņiem. Skatīt multenes... [www.greenman.ru]
13:15 Zvaigžņu karu jaunākā epizode sauksies Star Wars: Revenge of the Sith un noskatīties to varēsim 2005. gada maijā. [yahoo news]
14:51 No Ņujorkas uz Londonu 54 minūtēs. Tas viss ar vilcienu, kas pārvietosies ar ~8000 km/h ātrumu. Vai tas ir iespējams? [media.dsc.discovery.com]
14:15 Interneta "tētis" iecelts bruņinieku kārtā. [www.digitmag.co.uk]
13:59 Teorija par to, ka melnajā caurumā viss pazūd bez pēdām var izrādīties nepatiesa un 21. jūlijā Stephen Hawking centīsies to pierādīt. [new scientist]
[RSS]ADVANCED


 Nav cepuminju, nav polla. [kļæ½pļæ½c?]
Floppy diskus...
 
  Izmantoju ikdienā   8% (48)
  Pa retam izmantoju   57% (353)
  Neizmantoju vispār   28% (171)
  Kas ir Floppy?   7% (43)
13 komentāri | visi citi...


ļæ½odien vardadienas svin:
Maksis, Raivis, Raivo, Maksimilians, Daris
*/?> Nimepļæ½evalised on:
Laido, Leido, Leidur, Luulik
ļæ½iandien vardadieni ļæ½vencia:
Vyliaudas, Jomilė, Ferdinandas, Joana (Žana)

 Hosted by DEAC
 Server by M79


 da worst
 pods
flash.lv
?>  self
*/?>

  Aizsļæ½ti ziļæ½u par ļæ½o elļæ½to rakstu sev, savam draugam vai naidniekam Izdrukļæ½ ļæ½o nejegļæ½ pļæ½rkļæ½lo ziļæ½u uz sava exelentļæ½ printera Tev gan jau ka ir kaut kas piebilstams par ļæ½o megaziļæ½u (8)  

Līdz šim Google varēja lepoties ar to, ka atrod visu un vienmēr un korekti un vispār - labi, ka jamā ir :) Laiki mainās un līdzi tiem arī tikumi. Nepietika ar gļuku (fīču? :) reitingu sistēmā. Tagad viņiem vēl brauc augumā. Un nejau kaut kāda tur firmiņa vai kāds individuāls censonis, bet viena no bagātākajām organizācijām pasaulē - saentologu baznīca.
 

Lietas būtība ir vienkārša. Ievadot iekš Googles searcha vārdu scientology, ceturtais links mūs aizved uz saitu, kurš ir veltīts saentoloģijai, bet gan mazliet citā aspektā - cīņai pret to. Tur ir savākti diezgan daudz materiālu, kurus es, personīgi, ar lielu interesi palasījos. Labi, bet tas ir offtopiks.

Tātad, saentologiem tas nepatika. Fakts, ka pirmajā lapā izlec viņiem nelabvēlīgs links, kas grauj visu, kas ir. Jaunie un potenciālie saentologi, va zinaties, tiek ietekmēti. Viņu rīcības brīvība tiek ierobežota. Etc.

Katrā gadījumā, saentologu iebildumi pamatojās uz DMCA (Digital Millenium Copyright Act - pēdējā laika lielākais strīdus ābols kopīraita un tā neievērošanas scēnā; baisi jau gribētos par to uzrakstīt, bet rokas neizaug ..), kas ir ASV spēkā esoša likumu pakete, kura nosaka to, kas ir un kas nav kopīraita pārkāpums.

Pamatojoties uz DMCA, jebkurš cilvēks ir tiesīgs izmantot kopīraitotā materiāla daļas personiskas dabas, izglītošanās un citos nolūkos. To sauc par 'mērenas pielietošanas' nodrošināšanu. Taču, saentologi nosprieda, ka minētajā saitā šis viņu materiāls tiek izmantots stipri vairāk nekā noteikts likumā.

Taču, DMCA neparedz momentānu atbildības iestāšanos par šādu lapu uzturēšanu, vai linkošanu uz tām (Google ietilpst otrajā kategorijā). Ja prasības tiek izpildītas pietiekami ātri, tad nav bēdu - neviens tevi nekur nesūdzēs.

Atgriežoties pie stāsta galvenās tēmas. Tieši tā arī bija - Google padomāja, padomāja un izmēza no saviem meklēšanas rezultātiem xenu.net. Galu galā - labāk izņemt un pēc tam iedziļināties problēmā, jo negribās dēļ viena saita aizlaist nebūtībā visu projektu.

Vēlāk xenu.net tautieši mazliet apbižojās uz Google (uz saentologiem viņi jau vislaik ir apbižojušies) un pieprasīja tikšanos. Sarunājuši visu, tie ieradās Google ofisā, kur viņiem ar smaidiem sejā paspieda rokas un paziņoja, ka nu jau pāris stundas viņu dārgais saits ir atkal atrodams kā ceturtais pēc vārda scientology.

Un tā tas arī ir palicis. Google domā, xenu.net svin, saentologi klusē. Jā, kas īpatnēji, no saentologu baznīcas puses nebija neviena oficiāla paziņojuma par šo tēmu.

Viss šovs notika laikā no trešdienas līdz ceturtdienai. Pusotru dienu, tā teikt. Modernas komunikācijas, neizsakāms ziņu pārvietošanās ātrums un galu galā - Internets, you know.

Vispār, DMCA ir interesanta lieta. Kaut vai divi aspekti. Pagājušo gad ASV arestētais krievu programmētājs - arī DMCA un Adobe upuris. Tieši tāpat - no Sony puses apsūdzētais jauneklis, kurš taisīja jokus ar Aibo (un mācīja tos citiem - t.s. nedokumentētās fīčas;), arī bija kļuvis par DMCA upuri.

Negribu samelot, bet man liekās, ka uz doto brīdi ASV valdība strādā pie DMCA labojumiem un papildinājumiem.

Izmantoti tika materiāli no: membrana.ru, operatingthetan.com, theregister.
 
Atpakaļæ½ | Uz augļæ½u | Komentļæ½t (8)
Prev: Ziņas / Korpuss?
Next: Ziņas / Java ir klāt?
© 2000-2024 Cietnis.lv.
c0ded by laacz
Hostingu piedāvā DEAC
Hardware piedāvā m79
php/mysql on redhat/apache
Statistika powered by counter.lv
Jebkuru materiālu pārpublicēšana vai izmantošana bez atsauces uz cietnis.lv
ir aizliegta. Izmantojot materiālus no cietnis.lv, pirms to darīt, ir nepieciešams
sazināties ar autoru un noskaidrot izmantošanas noteikumus.