08:57 Par maziem zaļiem cilvēciņiem. Skatīt multenes... [ www.greenman.ru] 13:15 Zvaigžņu karu jaunākā epizode sauksies Star Wars: Revenge of the Sith un noskatīties to varēsim 2005. gada maijā. [ yahoo news] 14:51 No Ņujorkas uz Londonu 54 minūtēs. Tas viss ar vilcienu, kas pārvietosies ar ~8000 km/h ātrumu. Vai tas ir iespējams? [ media.dsc.discovery.com] 14:15 Interneta "tētis" iecelts bruņinieku kārtā. [ www.digitmag.co.uk] 13:59 Teorija par to, ka melnajā caurumā viss pazūd bez pēdām var izrādīties nepatiesa un 21. jūlijā Stephen Hawking centīsies to pierādīt. [ new scientist]  |




Šodien vardadienas svin:
Zigmunds, Sigmunds, Zigismunds, Laris
Nimepaevalised on:
Mai, Maia, Maie, Maiu, Maaja
Šiandien vardadieni švencia:
Arvystas, Kantvydė, Juvenalis
|

 | WD Caviar® 250GB | Visiem labi pazīstamā kompānija Western Digital no nākamā mēneša sāks piedāvāt jaunus cietos diskus - WD Caviar® , kuru ietiplība ir tieši ceturtā daļa no terabaita, tātad 250 GB. Šī modeļa īpatnība salīdzinot ar agrākiem modeļiem ir tā tehnoloģijā, kas saistīta ar datu ietilpību uz vienas plāksnes, kas šim modelim ir jau 80 GB uz vienu plāksni. Iepriekšējam, modelim tā bija 67GB uz vienu plāksni. Jaunā WD modeļa griešanās ātrums ir 7200 rpm, turklāt tas aprīkots arī ar 8MB kešu, kas nav maznozīmīgi, lai sasniegtu lielus datu pārraides ātrumus. Atgādināšu, ka pašreizējais industrijas pieņemtais standarts ir 2MB kešatmiņa. Tam visam papildus tiek piedāvāta ražotāja garantija uz pilniem trīs gadiem, kas īpaši priecē. Cena būs zināma tikai nākošmēnes, kad jaunie modeļi nonāks pārdošanā.
 |
Ņemot vērā novērojumus gan iz reālās dzīves, gan iz statistikas, pietiekoši daudz mobilo telefonu lietotāji tomēr skatās weblapas Internetā izmantojot WAP un / vai GPRS funkcijas. Tieši tāpēc sākot ar šodien cietnis.lv ir arī Jūsu mobilajā telefonā, ja tas atbalsta WAP. Izlasīt mūsu sarūpētos jaunumus, apskatus, komentārus un kopīraitus tagad varēs arī braucot mājās ar sabiedrisko transportu, sēžot apnicīgās lekcijās, garlaikojoties pīpētavā, mēģinot aizmigt gultā un plunčājoties vannā. Galvenais priekšnoteikums ir mobilais telefons ar WAP un pieslēgtu datu pārraidi, savukārt LMT klienti droši var aktivizēt GPRS (ja ir tāda iespēja) vai arī izmantot datu pārraidi un ierakstīt adresīti http://cietnis.lv/wap/. Pašlaik cietnis.lv wap versija ir atzīta par strādājošu WAP emulatoros un arīdzan iekš Nokia 6210. Protams, ņemot vērā lielo dažādo telefonu modeļu skaitu un atšķirības starp to WAPošanas māku, ir iespējamas kļūdas. Ja Jūs tādas sastopat, tad ar sīku problēmas aprakstu dodieties uz cietnis@cietnis.lv. Hip, hip, urā!
 |
Digitalizēt sākuši visu, sākot no pierakstu blociņiem un beidzot ar nošu burtnīcām. Par pēdējo pavisam nesen ir parūpējusies Kalifornijas kompānija Freehand Systems , paziņojot ka sāks piedāvāt tirdzniecībā digitālās nošu pierakstu burtnīcas ar šķidro kristālu monitoriem.
 |
Korporācija IBM ir paziņojusi par to, ka sāks piedāvāt pilnīgi jaunu pakalpojumu - piedāvās superdatora jaudu kādu specifisku aprēķinu veikšanai. Pakalpojums tendēts uz uzņēmumiem, kas vēlas veikt lielus aprēķinus, bet šiem mērķiem nav gatavs maksāt milzīgas summas superdatora iegādei. Samaksa pamatā tikšot aprēķināta atkarībā no pieprasītās datora jaudas un tās izmantošanas ilguma. Lai spētu nodrošināt jauno pakalpojumu, IBM ir uzbūvējusi jaunu datoru, kas sastāv no speciālu serveru tīkla, kurā iekļauti vairāki simti IBM eServer p655 ar Power 4 procesoriem (to daudzums vienā serverī var būt līdz pat 128) un IBM eServer p655 x335 un x345. Darbinās šos monstrus AIX un Linux-Klaster ( Linux-Cluster HOWTO ) Operacionālās sistēmas.
Pēc IBM domām, lielākie jaunā pakalpojuma patērētāji varētu būt lielās naftas un gāzes kompānijas, biotehnoloģijas institūcijas un izklaides industrija. Vairums šo kompāniju nav nepieciešamas pastāvīgas aprēķinu veikšanas un jaudīgu datoru pirkšanas šādos gadījumos noved pie to dīkstāves un palielinātām uzturēšanas izmaksām. Tieši tāpēc šis pakalpojums varētu noderēt daudziem.
 |
Ik pa laikam parādās kompānijas, kas ar saviem produktiem sola nāvi ierastajām 3,5 disketēm. Daļēji tas tiek panākts izmantojot kompaktdiskus ierakstāmās iekārtas šodien jau pēc cenas ir pieejami ikvienam, savukārt senāk populārais ZIP formāts tomēr nespēja pārņemt visu datoru lietotāju prātus. Tāpēc arvien tiek meklēti dažādi datu pārnēsāšanas formāti, taču bez lieliem panākumiem.
2001.gadā dibinātā ASV kompānija Storcard pavisam nesen paziņojusi par savu pirmo un pašlaik vienīgo izstrādi Storcard atmiņas karti, kuras izmērs sakrīt ar ierasto kredītkaršu izmēriem. Nedaudz iedziļinoties kartes darbības principos, kļūst, ka principāli nekas jauns nav izdomāts, taču izmantotas šodienas tehnoloģijas. Storcard datu apjomu jumts vienā atmiņas kartē ir 5GB, savukārt tuvākajā laikā būs pieejams modelis ar 100 MB ietilpību. Atmiņas kartes pamatā ir vecais, labais diskešu darbības princips ir disks, kuram ir ferromagnētiskais pārklājums un panākumu atslēga ir cik blīvi var tikt izvietoti dati. Datu ierakstīšanas un nolasīšanas principi pa lielam vilcienam arī atbilst 3,5 disketēm. Diska griežas ar ātrumu 3500 rpm.
Storcard priekšrocības nebeidzas ar mazajiem izmēriem un datu apjomu kompānija ir padomājusi arī par drošību. Tā tiek nodrošināta ar 1024 bitu (!!!) garu atslēgu. Tāpat pie formāta plusiem ir pieskaitāmas diva veida nolasīšanas un ierakstīšanas veidi: PCMCIA tipa nolasīšanas mehānisms, kurš tiek izmantot klēpjdatoros (notebook). Savukārt pie ierastajiem datoriem nolasīšanas/ierakstīšanas iekārta pieslēdzama izmantojot USB.
Prot ams, datu drošība, apjomi un izmēri ir svarīgi, taču galvenais faktors, kas nosaka iekārtas iespējamos panākumus ir tās izmaksas. 100 MB Storcard atmiņas karte maksās apmēram 8 Ls un izmantojama daudzas jo daudz reizes t.i. pilnvērtīga diskete tikai ar pai ldzinātu mūžu, savuk ārt USB nolasīšanas/ierakstīšanas iekārta s ākotnēji maksās apmēram 60 Ls. Jāņem vērā, ka pie popularitātes pieaugšanas cenas var ētu būt zemākas. Paredz ēts, ka tirdzniecībā Storcard non āks jau šī gada rudenī. Sīkāku informāciju varēsiet izlasīt kompānijas mājas lapā .
Pēdējie 20 raksti:
|
|