
Brīnumu valstī Japānā valdība izdalījusi vairākus miljonus dolāru vienai ārkārtīgi interesantam zinātniskam darbam. Zinātniskā darba gala mērķis ir pakļaut cilvēkiem tādus jaukus radījumus kā tarakānus t.i. panākt to, ka tarakāni paklausa cilvēka pavēlēm.
Tātad tiek noķerts vietējā institūta ēdnīcā tarakāns un viņam tiek veikta ķirurģiska operācija, kuras laikā nabaga kukainītim tiek ūsu vietā ieaudzēti elektrodi, kas tiek pievienoti mazajās smadzenītēs pie noteiktiem nerviem un otrs elektroda gals tiek pieslēgts mikročipam, kas savukārt piestiprāts uz kukaiņa muguras. Pēc tam jau uz mikročipu tiek raidīti signāli no datora, kas kontrolē tarakāna kustību.
Taisnība, ne vienmēr pēc operācijas tarakāns klausa, bet tomēr daži eksemplāri izrādījās ļoti paklausīgu un uzvedās tieši tā kā zinātniekiem gribējās.
Zinātnieki apgalvo, ka šādi modificēti tarakāni ļoti noderēs gan izlūkdienestam, jo uz kukaiņa muguras var uzlikt arī mikroskopisku fotoaparātu un tad tarakāni būs staigājoši, mazi spiegi. Tā pat glābšanas dienestos šāds dzīvnieks varētu noderēt, jo viņš varēs palīdzēt nokļūt pašos gruvešu dziļumos, kur cilvēks fiziski nevar.
Ak šī Japāna

Raibs Suns (vabolite@e-apollo.lv) uzrakstīja rakstu interesantu rakstu par AI:
Ja jums veel nav noriebies viss ko stāsta par AI un jūs vēl neesat zaudējuši cerības, ka tāds mākslīgais intelekts vispār tiks radīts, un arī tieši pretēji - neesat tie, kas visu par AI izstrādes projektiem ļoti labi zina, tad ieteiktu apmeklēt saitu www.a-i.com - viņi sakās ka mākslīgais intelekts faktiski esot radīts - gan vēl bērnu autiņos, bet....

Vai kaut reizi mēs esam aizdomājušies par to, kas mūs sagaida nākotnē. Pasaules tehnoloģiskā attīstība notiek ģeometriskā progresijā un gandrīz droši var apgalvot, ka visi lielie un nozīmīgie atklājumi ir notikuši iepriekšējā gadsimtā. Tad kas gaida mūs šajā gadsimtā, kādas izskatīsies nākotnes ielas, kāda izskatīsies nākotnes tehnoloģija un kādas izskatīsies nākotnes debesis, kad no rīta ceļoties mēs tajās ieskatīsimies...
 |
Mars Odissey |
Šī gada aprīļa sākumā tika palaists marsa virzienā kosmiskais aprāts Mars Odissey, kurš vakar bija pietuvojies savam galamērķim - Marsam un sācis koriģēt trajektoriju. Attālums starp minētajiem objektiem ir nieka 10,8 miljoni kilometru. Veicot 0,45 kilometrus sekundē, Odissey sasniegs savu galamērķi approx pēc mēneša - 24. oktobrī.
 |
melnais caurums? |
NASA astronomi paziņojuši, ka viņi ir ievērojušu nelielu apvidu mūsu galaktikas - Piena Ceļa centrā, kur it kā esot melnais caurums, kura masa ir pielīdzināma apmēram 2,6 miljoniem mūsu Saules masām.
Tas neesot pierādījums, ka melnie caurumi eksistē, bet tas ļauj apgāzt daudzas hipotēzes, kuras ir pret tāda tipa objektiem.
Fix [2001.Sep.10]: Sorry, bet toč nesekoju līdzi astronomijai ;) Labi, nevis ir pierādīta melno caurumu eksistence, bet vienkārši ir novērota melnā cauruma un neliela komsiska objekta satikšanās. Sorry again...