Laikam ne vienam jau nav noslēpums, ka ātrajās CD-ROM iekārtās vairs nav droši ievietot pat nedaudz ieplaisājušu disku. Pie mūsdienu apgriezieniem diski, viens, divi, un pārvēršas plastmasas lauskās.
Tosterī
ir interesants raksts par šo tēmu. Ir arī diezgan apjomīga atskaite par veiktiem testiem (tika izmantots pat dzinējs no veļas mašīnas), tikai no lapas norāde nestrādā, tāpēc ejiet uz
šo adresi
.
Pēc testētāju novērojumiem, jau 64 ātruma CD-ROM iekārtās pat pavisam normāli diski sākšot sprāgt kā bumbas (tādā CD-ROM iekārtā diska ātrums sastāda 50% no skaņas ātruma).
Nav skaidrs, ko grib panākt CD-ROM ražotāji pastāvīgi palielinot savas produkcijas ātruma parametrus..... varbūt tā ir sen plānota diversija :)
Esiet uzmanīgi iegādājoties CD-ROM iekārtas !!! :)
 |
Plançtu parâde |
Šajās dienās Zemes rietumu puslodes iemītniekiem ir iespēja obzervēt retu parādību - t.s. Planētu parādi. Vēl līdz maija vidum būs iespēja debesīs ar neapbruņotu aci novērot līniju, kuru veido piecas planētas (!): Jupiters, Marss, Merkūrijs, Saturns un Venēra.
Pēdējo reizi tas notika 1940. gadā, bet nākamā reize būs 2040. gadā.
Interesants fakts iz vēstures - 1954. gadā p.m.ē. Ķīnā, kad tika novērots šis pasākums, valdnieki tā sabijās, ka pat sāka gadu skaitīšanu no nulles :)
 |
Âtomsprâdziens |
Lawrence Livermore Labs
un
Los Alamos
speciālisti beidzot ir realizējuši vienu no visdarbietilpīgākajām skaitļošanas operācijām un datorā ir sekmīgi realizējuši divas atombumbas eksplozijas. Tam tika izmantots
ASCI White
- ātrākais pasaules dators, kuru izveidoja kompānija IBM. Gan datora izveide, gan pašas programmatūras izstrāte tika finansēta no agrāk atomizmēģinājumiem domās naudiņas.
Līdz šim procesu varēja uzskatīt par beta testēšanu :) Tagad, beidzot, faktiski ir pierādīts, ka nebūt nav jāspridzina reālas atombumbas, lai kaut ko pētītu un atklātu šai sakarā.
Tagad nākamais solis būs apgreidot vai pilnībā aizvietot ASCI White, kura jauda ir 12 Tflops ar 30 Tflops mašīnu..
Katra no abām simulācijām uz parasta mājas datora patērētu apmēram 1 000 gadu :)
Rīt (ja laika apstākļi būs labvēlīgi) izplatījumā kārtējo reizi dosies Atlantis šatls. Tam vēderā atradīsies septiņi astronauti. Un, kā jūs domājat, ko viņi tur augšā, tik daudzi esam, veidos? Jā, sliedes.
2004. gadā tiek paredzēts pabeigt 107 metrus garu dzelzsceļu, kurš apjozīs starptautisko kosmosa staciju (SKS). Vilcieniņš, kurš pārvietosies pa šo sliedi to darīs ne ātrāk kā 2.5 centimetrus sekundē (lai neradītu problēmas SKS pozicionēšanā un neietekmētu tās kustību), un tas būs spējīgs vienlaicīgi pārvietot līdz 20 tonnām dažnedažādu lietu. Visa dzelzsceļa garumā būs 10 pieturas.
Bez paša vilcieniņa tikšot izvietoti vēl divi piekabināmi ratiņi. Taču, tie nebūs paredzēti kruīziem ap SKS. Tie palielinās vilcieniņa ietilpību, taču, pašiem astronautiem būšot jāturās pa malām (ar rociņām).
Rīt kosmosā tikšot izsūtīti pirmie 13 sliežu metri un pats čukčukbānīts.
Pēc
smh
.