cietnījamajiem lasītājiem paredzētais cietnis
ZinasSpēlesWinampPopsciMobileFailiLinkiViedoklis
08:57 Par maziem zaļiem cilvēciņiem. Skatīt multenes... [www.greenman.ru]
13:15 Zvaigžņu karu jaunākā epizode sauksies Star Wars: Revenge of the Sith un noskatīties to varēsim 2005. gada maijā. [yahoo news]
14:51 No Ņujorkas uz Londonu 54 minūtēs. Tas viss ar vilcienu, kas pārvietosies ar ~8000 km/h ātrumu. Vai tas ir iespējams? [media.dsc.discovery.com]
14:15 Interneta "tētis" iecelts bruņinieku kārtā. [www.digitmag.co.uk]
13:59 Teorija par to, ka melnajā caurumā viss pazūd bez pēdām var izrādīties nepatiesa un 21. jūlijā Stephen Hawking centīsies to pierādīt. [new scientist]
[RSS]ADVANCED
asdasd

 Nav cepuminju, nav polla. [kāpēc?]
Floppy diskus...
 
  Izmantoju ikdienā   8% (46)
  Pa retam izmantoju   58% (352)
  Neizmantoju vispār   28% (170)
  Kas ir Floppy?   7% (41)
13 komentāri | visi citi...


Nimepäevalised on:
Paula, Pauliine, Liina, Liine
Šiandien vardadieni švencia:
Arvydas, Vaida, Zenonas, Vanda

 Hosted by DEAC
 Server by M79

  Aizsļæ½ti ziļæ½u par ļæ½o elļæ½to rakstu sev, savam draugam vai naidniekam Izdrukļæ½ ļæ½o nejegļæ½ pļæ½rkļæ½lo ziļæ½u uz sava exelentļæ½ printera Tev gan jau ka ir kaut kas piebilstams par ļæ½o megaziļæ½u (4)  

Visai bēdīgas, bet taču tajā pašā laikā optimistiskas ziņas parādījušās sakarā ar kompānijas Alcatel mobilo telefonu ražotni. Tomēr nesteigsimies notikumiem pa priekšu un vispirms atskatīsimies uz mobilo telefonu tirgu neseno pagātni.
Kā mēs visi lieliski atceramies 90o gadu nogalē mobilā komunikācija sāka savu uzvaru gājienu visā pasaulē – arī pie mums. Toreiz jebkura jauna telefona parādīšanās bija Notikums un cilvēks, kas bija iegādājies savā īpašumā tika uzskatīts par īpaši situētu pilsoni. Mobilais telefons maksāja daudz, bet tarifi bija tādi, ka runāt gribējās ļoti maz. Bija daudzas mobilo telefonu kompānijas, kas aktīvi darbojās šajā jomā un vairums no tiem pastāv arvien – Motorola, Nokia, Sagem, Ericsson, Alcatel. Nebūtībā un aizmirstībā aizgājušas tāda lieliskas firmas kā Benefon (vairs nenodarbojas ar mobilajiem telefoniem), Bosch (arī vairs nedarbojas šajā jomā, jo tika pārdota Siemens). Tirgus bija ārkārtīgi interesants – katrā jaunā modelī bija kaut kas jauns un interesants – pilnīgs pretstats mūsdienām, kad principā ir funkciju kopums, kas tiek iebūvēts vai netiek, lai pakļautos noteiktas mērķauditorijas vajadzībām. Būtībā šodien mobilo telefonu tirgū notiek cīņa ar mārketinga līdzekļiem un aparātu dizainu. Lūk, šeit mēs nonākam līdz Alcatel.

Kompānijas Alcatel mobile telefoni vēl pirms pāris gadiem tika uzskatīti un pat bija konkurētspējīgi dēļ savas neierastās uzbūves, citādākas domāšanas un savdabīgā dizaina. Tomēr pēdējos gados mobilo telefonu industrija piedzīvoja lielu izrāvienu – tika ieviesta datu pārraide kaut ne cik pienācīgā ātrumā, polifonija, krāsainie ekrāni, kā arī digitālās kameras un šeit Eiropas tirgū parādījās tādas kompānijas kā Samsung, kā arī Sony Ericsson (runa ir par pēdējo gadu gan), kam pieredze un domāšanas ļauj veidot atbilstošus lietotāju prasībām telefonus. Diemžēl, šajā konkurencē kāds bija uzvarētājs un kāds zaudētājs.

Tieši tāpēc Alcatel pēc vairāk neveiksmīgiem kvartāliem ir atmetis cerību uz mobilo telefonu ražošanas daļas atdzimšanu un likvidējis šādu nodaļu. Taču. Sadarbībā ar mazpazīstamo kompāniju TCL Mobile, kuras pirmsākumi meklējami visuvarenajā Ķīnā izveidojusi jaunu firmu – TCL Alcatel, kur TCL pieder 55%, bet Alcatel 45% no akcijām.
TCL Alcatel cer izmantot abu kompāniju iepriekšējo pieredzi – TCL „izklaides” domāšanu, bet no Alcatel tehnoloģisko bāzi.

Vēl tikai atliek piezīmēt, ka kompānija Alcatel būtībā šis notikums neietekmēs ļoti stipri – līdz šim mobilo telefonu pārdošana nesa tikai 5% no kopējās peļņas un jau ilgu laiku tika meklēts ceļš, lai „tiktu vaļā” no šīs struktūrvienības.Jaunus telefonus zem TCL Alcatel nosaukuma mums ir cerība ieraudzīt ne ātrāk par 2006.gadu.
 
 
Atpakaļæ½ | Uz augļæ½u | Komentļæ½t (4)
Prev: Ziņas / Windows Longhorn plāni mainās
Next: Ziņas / Digitālā fotogrāfija uzvar!
© 2000-2021 Cietnis.lv.
c0ded by laacz
Hostingu piedāvā DEAC
Hardware piedāvā m79
php/mysql on redhat/apache
Statistika powered by counter.lv
Jebkuru materiālu pārpublicēšana vai izmantošana bez atsauces uz cietnis.lv
ir aizliegta. Izmantojot materiālus no cietnis.lv, pirms to darīt, ir nepieciešams
sazināties ar autoru un noskaidrot izmantošanas noteikumus.