cietnījamajiem lasītājiem paredzētais cietnis
ZinasSpēlesWinampPopsciMobileFailiLinkiViedoklis
08:57 Par maziem zaļiem cilvēciņiem. Skatīt multenes... [www.greenman.ru]
13:15 Zvaigžņu karu jaunākā epizode sauksies Star Wars: Revenge of the Sith un noskatīties to varēsim 2005. gada maijā. [yahoo news]
14:51 No Ņujorkas uz Londonu 54 minūtēs. Tas viss ar vilcienu, kas pārvietosies ar ~8000 km/h ātrumu. Vai tas ir iespējams? [media.dsc.discovery.com]
14:15 Interneta "tētis" iecelts bruņinieku kārtā. [www.digitmag.co.uk]
13:59 Teorija par to, ka melnajā caurumā viss pazūd bez pēdām var izrādīties nepatiesa un 21. jūlijā Stephen Hawking centīsies to pierādīt. [new scientist]
[RSS]ADVANCED
asdasd

 Nav cepuminju, nav polla. [kāpēc?]
Floppy diskus...
 
  Izmantoju ikdienā   8% (46)
  Pa retam izmantoju   58% (352)
  Neizmantoju vispār   28% (170)
  Kas ir Floppy?   7% (41)
13 komentāri | visi citi...

Nimepäevalised on:
Eimar, Elmar, Elmer, Elmet, Elmo, Almar
Šiandien vardadieni švencia:
Vydotas, Giedrė, Klemensas, Virgilijus

 Hosted by DEAC
 Server by M79

here
  Aizsļæ½ti ziļæ½u par ļæ½o elļæ½to rakstu sev, savam draugam vai naidniekam Izdrukļæ½ ļæ½o nejegļæ½ pļæ½rkļæ½lo ziļæ½u uz sava exelentļæ½ printera Tev gan jau ka ir kaut kas piebilstams par ļæ½o megaziļæ½u (5)  

vēsta compulenta jaunais iMac izskats nav Apple dizaineru garu darbs. Dizains esot nozagts kādam Beļģijas dizainerim Vincentam Žonžanam. Vairāk kā gadu atpakaļ šis dizaineris aizsūtījis savus uzmetus personīgi Stīvam Džobam, kā arī publicējis saitā The Apple Collection (kurš gan man pagaidām neveras vaļā). No viņa atbildes neesot bijusi nekādas. Vincents veidojis savus uzmetumus vadoties pēc baumām, ka jaunais iMac būšot aprīkots ar LCD monitoru.
Variet iedomāties dizainera pārsteigumu, kad ieraudzījis jaunā iMac izskatu.
Bildēs variet redzēt iMac2 pašreizējo izskatu un skici, kur Vincents aizsūtījis uz Apple pirms gada.
 
  Aizsļæ½ti ziļæ½u par ļæ½o elļæ½to rakstu sev, savam draugam vai naidniekam Izdrukļæ½ ļæ½o nejegļæ½ pļæ½rkļæ½lo ziļæ½u uz sava exelentļæ½ printera Tev gan jau ka ir kaut kas piebilstams par ļæ½o megaziļæ½u (7)  

Beidzot Microsoft ir iepazīstinājusi pasauli ar sava jaunā lietotāja interfeisa FreeStyle izskatu. Šis interfeiss tiks visādos tur ledusskapjos, plītīs, vannasistabās, televizoros, etc.. Ļoti izskatās pēc parasta aplauzta windows :) Lai apstītos, spied tālāk.
Lasļæ½t visu rakstu »»
 
  Aizsļæ½ti ziļæ½u par ļæ½o elļæ½to rakstu sev, savam draugam vai naidniekam Izdrukļæ½ ļæ½o nejegļæ½ pļæ½rkļæ½lo ziļæ½u uz sava exelentļæ½ printera Tev gan jau ka ir kaut kas piebilstams par ļæ½o megaziļæ½u (17)  

Mazs izmeklēšanas process deva šādas tādas atbildes. Uz doto brīdi pastāv divas sistēmas, pēc kurām aprēķina to, cik baitu ir vienā megabaitā. Pēc binārās - vienā megabaitā ir 1 048 576 baitu, bet pēc metriskās - 1 000 000 baitu.
Cieto disku un BIOSu ražotāji skaita pēc metriskās sistēmas. Pierādījums nav tālu jāmeklē. Cietais disks iekš Windows izskatās mazāks, nekā tas ir uzrādīts uz HDD paša (Windows izmanto bināro sistēmu).
Te ir, kā izskatās, maza nesaskaņa standartos un tajā, kā tiek aprēķināts Megabaits. Būtībā, par aksiomu tiek pieņemts tas, ka, ja vienā kilobaitā ir 1024 baiti, tad vienā megabaitā ir jābūt 1024 kilobaitiem. Kā izrādās, tas tā nav. Lielākoties vienā megabaitā ir viens miljons baitu, tieši tāpat kā gigabaitā - 1 miljards.
Ja jau Latnets tik ļoti skrupulozi piesienās šādiem jēdzieniem, tad kālab nevarētu sekot līdzi informācijai savā mājaslapā? Tur ir rakstīts vienkārši M un G :) Bet, attiecīgi, par trafika uzskaiti jautājums paliek aktuāls. Ja viens MB ir 1 000 000 baitu, bet uzskaite ir vesta MiB (1 048 576 baitu) tad jāprasa no Latnet ir pārrēķins par trafiku par tik un tik mēnešiem :) Vaijadzētu noskaidrot.
Starp citu, vai tas neliecina, ka Latvjiā vajadzētu šo lietu standartizēt? Es domāju - likumiskā ziņā. Savādāk, šādi jau tiešām var piemērot dažādus starndartus atkarībā no situācijas
update Delfi supports man atbildēja, ka viņu megabaitā ir 1024 kilobaiti :)
 
  Aizsļæ½ti ziļæ½u par ļæ½o elļæ½to rakstu sev, savam draugam vai naidniekam Izdrukļæ½ ļæ½o nejegļæ½ pļæ½rkļæ½lo ziļæ½u uz sava exelentļæ½ printera Tev gan jau ka ir kaut kas piebilstams par ļæ½o megaziļæ½u (18)  

Ko tur daudz - tas tiem, kas nezin :) Ir tāda mērvienība, kā megabaits. Un, kā izrādās, ir arī Mebibaits. Mebibaits ir tas pats Megabaits, kuru mēs visu laiku uzskatījām par Megabaitu, bet Megabaits nebūt nav Megabaits, bet ir Mebibaits :PPP Anyway - tālāk nāk divas vēstules - viena latnetam, otra no latneta.
Kam taisnība?
Lasļæ½t visu rakstu »»
 
  Aizsļæ½ti ziļæ½u par ļæ½o elļæ½to rakstu sev, savam draugam vai naidniekam Izdrukļæ½ ļæ½o nejegļæ½ pļæ½rkļæ½lo ziļæ½u uz sava exelentļæ½ printera Tev gan jau ka ir kaut kas piebilstams par ļæ½o megaziļæ½u (1)  

Microsoft ir iesniedzis prasību ar nolūku liegt publisku pieeju liecinībām, kuras figurē jau vairākus gadus ilgstošajā tiesas procesā. Parasti tiesas prāvā esošās liecības tiek pasargātas no publikas uzmanības, taču, 1998. gadā tika nolemts, ka masu informācijas līdzekļi var piekļūt šīm liecībām.
Par pamatu tam bija 1913. gadā pieņemts akts, kurš nosaka, ka antimonopola lietās šī informācija ir publiski pieejama, ja kā lietas ierosinātājs ir ASV valdība. Taču, tā kā starp ASV valdību un Microsoft pagājušā gada novembrī tika panākts 'pamiers', bet šobrīd pretenzijas turpina izvirzīt desmit ASV štati un Kolumbijas apgabals, tad Microsoft ir tiesības prasīt aizliegt publisku pieeju lietas materiāliem.
Nu, ko - likumisks pamats tam ir, līdz ar ko, visticamākais, ka tā tam būs būt.
  
Pļæ½dļæ½jie 20 raksti:
2002-01-10 (ceturtdiena)
  14:52 - Cietnis.LV contest ir noslēdzies!!! (18) Ziņas 
2002-01-09 (trešdiena)
  20:20 - Warcraft III beta reģistrācija! (7) Ziņas 
  16:47 - Moon For Sale... (10) Ziņas 
  12:32 - Catch The Sperm II Ziņas 
  11:34 - Eksternālā skaņas karte - Extigy (8) Ziņas 
  11:15 - Vācijā SuSe linux vairumtirdzniecība aizliegta (2) Ziņas 
  08:43 - Jauna vārda diena kalendārā? (9) Ziņas 
2002-01-08 (otrdiena)
  21:10 - Verbālā caureja (labā nozīmē) Ziņas 
  14:13 - Apollo pasta serveri melnajā sarakstā (13) Ziņas 
  13:18 - Offtopic: E-idiotisms iz Liepājas (22) Ziņas 
  13:12 - 17 gados - miljonārs (5) Ziņas 
  13:06 - Bills Geits nogalināts! (2) Ziņas 
  10:34 - Jaunais iMac ir klāt! (3) Ziņas 
2002-01-07 (pirmdiena)
  09:52 - Jauna OS? (14) Ziņas 
  09:36 - Kontrole ar balsi. Only for girlZ. (1) Ziņas 
  08:16 - Apple jaunumi 2 (1) Ziņas 
  00:22 - 2 in 1 (LCD monitor & graphic tablet) (2) Ziņas 
2002-01-06 (svētdiena)
  22:04 - Vēl viena uzvara cīņā pret spamu (1) Ziņas 
  19:17 - Studenti atzīmē LOTR iznākšanu (1) Ziņas 
2002-01-05 (sestdiena)
  03:53 - irc klientiem - Klient! (7) Ziņas 
© 2000-2021 Cietnis.lv.
c0ded by laacz
Hostingu piedāvā DEAC
Hardware piedāvā m79
php/mysql on redhat/apache
Statistika powered by counter.lv
Jebkuru materiālu pārpublicēšana vai izmantošana bez atsauces uz cietnis.lv
ir aizliegta. Izmantojot materiālus no cietnis.lv, pirms to darīt, ir nepieciešams
sazināties ar autoru un noskaidrot izmantošanas noteikumus.