cietnījamajiem lasītājiem paredzētais cietnis
ZinasSpēlesWinampPopsciMobileFailiLinkiViedoklis
08:57 Par maziem zaļiem cilvēciņiem. Skatīt multenes... [www.greenman.ru]
13:15 Zvaigžņu karu jaunākā epizode sauksies Star Wars: Revenge of the Sith un noskatīties to varēsim 2005. gada maijā. [yahoo news]
14:51 No Ņujorkas uz Londonu 54 minūtēs. Tas viss ar vilcienu, kas pārvietosies ar ~8000 km/h ātrumu. Vai tas ir iespējams? [media.dsc.discovery.com]
14:15 Interneta "tētis" iecelts bruņinieku kārtā. [www.digitmag.co.uk]
13:59 Teorija par to, ka melnajā caurumā viss pazūd bez pēdām var izrādīties nepatiesa un 21. jūlijā Stephen Hawking centīsies to pierādīt. [new scientist]
[RSS]ADVANCED
asdasd

 Nav cepuminju, nav polla. [kāpēc?]
Floppy diskus...
 
  Izmantoju ikdienā   8% (46)
  Pa retam izmantoju   58% (352)
  Neizmantoju vispār   28% (170)
  Kas ir Floppy?   7% (41)
13 komentāri | visi citi...

Nimepäevalised on:
Eimar, Elmar, Elmer, Elmet, Elmo, Almar
Šiandien vardadieni švencia:
Vydotas, Giedrė, Klemensas, Virgilijus

 Hosted by DEAC
 Server by M79

here
  Aizsļæ½ti ziļæ½u par ļæ½o elļæ½to rakstu sev, savam draugam vai naidniekam Izdrukļæ½ ļæ½o nejegļæ½ pļæ½rkļæ½lo ziļæ½u uz sava exelentļæ½ printera Tev gan jau ka ir kaut kas piebilstams par ļæ½o megaziļæ½u (44)  

Ņemot vērā novērojumus gan iz reālās dzīves, gan iz statistikas, pietiekoši daudz mobilo telefonu lietotāji tomēr skatās weblapas Internetā izmantojot WAP un / vai GPRS funkcijas. Tieši tāpēc sākot ar šodien cietnis.lv ir arī Jūsu mobilajā telefonā, ja tas atbalsta WAP.
Izlasīt mūsu sarūpētos jaunumus, apskatus, komentārus un kopīraitus tagad varēs arī braucot mājās ar sabiedrisko transportu, sēžot apnicīgās lekcijās, garlaikojoties pīpētavā, mēģinot aizmigt gultā un plunčājoties vannā. Galvenais priekšnoteikums ir mobilais telefons ar WAP un pieslēgtu datu pārraidi, savukārt LMT klienti droši var aktivizēt GPRS (ja ir tāda iespēja) vai arī izmantot datu pārraidi un ierakstīt adresīti http://cietnis.lv/wap/.
Pašlaik cietnis.lv wap versija ir atzīta par strādājošu WAP emulatoros un arīdzan iekš Nokia 6210. Protams, ņemot vērā lielo dažādo telefonu modeļu skaitu un atšķirības starp to WAPošanas māku, ir iespējamas kļūdas. Ja Jūs tādas sastopat, tad ar sīku problēmas aprakstu dodieties uz cietnis@cietnis.lv.
Hip, hip, urā!
 
  Aizsļæ½ti ziļæ½u par ļæ½o elļæ½to rakstu sev, savam draugam vai naidniekam Izdrukļæ½ ļæ½o nejegļæ½ pļæ½rkļæ½lo ziļæ½u uz sava exelentļæ½ printera Tev gan jau ka ir kaut kas piebilstams par ļæ½o megaziļæ½u (4)  


   Digitalizēt sākuši visu, sākot no pierakstu blociņiem un beidzot ar nošu burtnīcām. Par pēdējo pavisam nesen ir parūpējusies Kalifornijas kompānija Freehand Systems, paziņojot ka sāks piedāvāt tirdzniecībā digitālās nošu pierakstu burtnīcas ar šķidro kristālu monitoriem.

Lasļæ½t visu rakstu »»
 
  Aizsļæ½ti ziļæ½u par ļæ½o elļæ½to rakstu sev, savam draugam vai naidniekam Izdrukļæ½ ļæ½o nejegļæ½ pļæ½rkļæ½lo ziļæ½u uz sava exelentļæ½ printera Tev gan jau ka ir kaut kas piebilstams par ļæ½o megaziļæ½u (7)  


   Korporācija IBM ir paziņojusi par to, ka sāks piedāvāt pilnīgi jaunu pakalpojumu - piedāvās superdatora jaudu kādu specifisku aprēķinu veikšanai. Pakalpojums tendēts uz uzņēmumiem, kas vēlas veikt lielus aprēķinus, bet šiem mērķiem nav gatavs maksāt milzīgas summas superdatora iegādei. Samaksa pamatā tikšot aprēķināta atkarībā no pieprasītās datora jaudas un tās izmantošanas ilguma.

   Lai spētu nodrošināt jauno pakalpojumu, IBM ir uzbūvējusi jaunu datoru, kas sastāv no speciālu serveru tīkla, kurā iekļauti vairāki simti IBM eServer p655 ar Power 4 procesoriem (to daudzums vienā serverī var būt līdz pat 128) un IBM eServer p655 x335 un x345. Darbinās šos monstrus AIX un Linux-Klaster (Linux-Cluster HOWTO) Operacionālās sistēmas.

   Pēc IBM domām, lielākie jaunā pakalpojuma patērētāji varētu būt lielās naftas un gāzes kompānijas, biotehnoloģijas institūcijas un izklaides industrija. Vairums šo kompāniju nav nepieciešamas pastāvīgas aprēķinu veikšanas un jaudīgu datoru pirkšanas šādos gadījumos noved pie to dīkstāves un palielinātām uzturēšanas izmaksām. Tieši tāpēc šis pakalpojums varētu noderēt daudziem.
 
  Aizsļæ½ti ziļæ½u par ļæ½o elļæ½to rakstu sev, savam draugam vai naidniekam Izdrukļæ½ ļæ½o nejegļæ½ pļæ½rkļæ½lo ziļæ½u uz sava exelentļæ½ printera Tev gan jau ka ir kaut kas piebilstams par ļæ½o megaziļæ½u (16)  

Ik pa laikam parādās kompānijas, kas ar saviem produktiem sola nāvi ierastajām 3,5” disketēm. Daļēji tas tiek panākts izmantojot kompaktdiskus – ierakstāmās iekārtas šodien jau pēc cenas ir pieejami ikvienam, savukārt senāk populārais ZIP formāts tomēr nespēja pārņemt visu datoru lietotāju prātus. Tāpēc arvien tiek meklēti dažādi datu pārnēsāšanas formāti, taču bez lieliem panākumiem.

2001.gadā dibinātā ASV kompānija Storcard pavisam nesen paziņojusi par savu pirmo un pašlaik vienīgo izstrādi – Storcard atmiņas karti, kuras izmērs sakrīt ar ierasto kredītkaršu izmēriem. Nedaudz iedziļinoties kartes darbības principos, kļūst, ka principāli nekas jauns nav izdomāts, taču izmantotas šodienas tehnoloģijas.
Storcard datu apjomu “jumts” vienā atmiņas kartē ir 5GB, savukārt tuvākajā laikā būs pieejams modelis ar 100 MB ietilpību. Atmiņas kartes pamatā ir vecais, labais diskešu darbības princips – ir disks, kuram ir ferromagnētiskais pārklājums un panākumu atslēga ir cik blīvi var tikt izvietoti dati. Datu ierakstīšanas un nolasīšanas principi pa lielam vilcienam arī atbilst 3,5” disketēm. Diska griežas ar ātrumu 3500 rpm.

Storcard priekšrocības nebeidzas ar mazajiem izmēriem un datu apjomu – kompānija ir padomājusi arī par drošību. Tā tiek nodrošināta ar 1024 bitu (!!!) garu atslēgu. Tāpat pie formāta plusiem ir pieskaitāmas diva veida nolasīšanas un ierakstīšanas veidi: PCMCIA tipa nolasīšanas mehānisms, kurš tiek izmantot klēpjdatoros (notebook). Savukārt pie ierastajiem datoriem nolasīšanas/ierakstīšanas iekārta pieslēdzama izmantojot USB.

Protams, datu drošība, apjomi un izmēri ir svarīgi, taču galvenais faktors, kas nosaka iekārtas iespējamos panākumus ir tās izmaksas. 100 MB Storcard atmiņas karte maksās apmēram 8 Ls un izmantojama daudzas jo daudz reizes t.i. pilnvērtīga diskete tikai ar paildzinātu mūžu, savukārt USB nolasīšanas/ierakstīšanas iekārta sākotnēji maksās apmēram 60 Ls. Jāņem vērā, ka pie popularitātes pieaugšanas cenas varētu būt zemākas. Paredzēts, ka tirdzniecībā Storcard nonāks jau šī gada rudenī.
Sīkāku informāciju varēsiet izlasīt kompānijas mājas lapā.
 
  Aizsļæ½ti ziļæ½u par ļæ½o elļæ½to rakstu sev, savam draugam vai naidniekam Izdrukļæ½ ļæ½o nejegļæ½ pļæ½rkļæ½lo ziļæ½u uz sava exelentļæ½ printera Tev gan jau ka ir kaut kas piebilstams par ļæ½o megaziļæ½u (32)  

Audigy 2 Platinum
Audigy 2 Platinum
Klāt jaunais gads, ar jauniem produktiem, ar jaunām tehnoloģijām. Šogad Cietņa rīcībā nonāca arī kāds jaunums no Creative Labs - Audigy 2 Platinum skaņas karte, kas varētu teikt ar trīs nedēļu nokavēšanos ir ieradusies arī Latvijā.
Pateicoties Liepājas datoru centram, man radās iespēja uz vienu dienu jamo obzervēt mājās. Aptaustīt tā teikt, paša rokām. Un līdz ar to arī pastāstīt un uzrakstīt par redzēto un dzirdēto.
Zvērs, monstrs - tieši tā varētu nosaukt šo karti aplūkojot parametrus un iespējas, kuras es ieraudzīju uz skaņas kartes iepakojuma kastes. Un parametri ir tik tiešām iespaidīgi. Pirmo reizi mūžā redzu realizētu DVD-Audio atskaņošanas iespēju uz personālā mājas datora. Interesanti, ne?
Lasļæ½t visu rakstu »»
  
Pļæ½dļæ½jie 20 raksti:
2003-01-16 (ceturtdiena)
  19:38 - MandrakeSoft - bankrota nav! (24) Ziņas 
2003-01-15 (trešdiena)
  21:05 - Nekādas blogošanas Ķīnā nebūs! (13) Ziņas 
  05:39 - PIMP - nekā nepieklājīga (8) Ziņas 
2003-01-14 (otrdiena)
  16:17 - Vienkārši PS3 Ziņas 
  06:29 - Kā RIAA neveicas... (14) Ziņas 
  05:53 - MacOS supports - lietotāja viedoklis (15) Ziņas 
2003-01-12 (svētdiena)
  15:33 - Mp3+skaļruņi=TravelSound (7) Ziņas 
  14:12 - Windows lietotāji - steidzieties (22) Ziņas 
2003-01-11 (sestdiena)
  22:48 - Pols Allens var atļauties... (10) Ziņas 
  10:04 - Mju no Olympus - šikums ceļasomā (8) Ziņas 
2003-01-09 (ceturtdiena)
  16:32 - Microsoft arī rokas pulkstenī (17) Ziņas 
2003-01-08 (trešdiena)
  11:15 - Telia problēmas ar internetu (33) Ziņas 
2003-01-05 (svētdiena)
  00:22 - Latvieši - metēju tauta (c) Fredis (18) Ziņas 
2003-01-03 (piektdiena)
  00:13 - Pirmais hi-end no Samsung (42) Ziņas 
2002-12-31 (otrdiena)
  12:06 - 2002.gadu aizvadot, 2003.gadu sagaidot (19) Ziņas 
2002-12-30 (pirmdiena)
  18:35 - DVD atskaņotājs/ierakstītājs ar 160GB HDD (5) Ziņas 
2002-12-29 (svētdiena)
  23:22 - Norēķini tiek veikti ar rādītājpirkstu (7) Ziņas 
  22:00 - Offtopika vietā (3) Ziņas 
2002-12-28 (sestdiena)
  14:03 - Nopērc sev pilsētu (8) Ziņas 
2002-12-27 (piektdiena)
  16:43 - Balva par aktivitātēm (3) Ziņas 
© 2000-2021 Cietnis.lv.
c0ded by laacz
Hostingu piedāvā DEAC
Hardware piedāvā m79
php/mysql on redhat/apache
Statistika powered by counter.lv
Jebkuru materiālu pārpublicēšana vai izmantošana bez atsauces uz cietnis.lv
ir aizliegta. Izmantojot materiālus no cietnis.lv, pirms to darīt, ir nepieciešams
sazināties ar autoru un noskaidrot izmantošanas noteikumus.